Ruch statków czyli jak śledzić statki na morzu?

Ruch statków czyli jak śledzić statki na morzu?

Na łamach portalu Dark-PC opisaliśmy już sposób na sprawdzenie gdzie jest burza oraz opady deszczu z wykorzystaniem radaru burz oraz opadów, teraz czas najwyższy na statki i śledzenie ich ruchu na morzu. Każdy miłośnik żeglugi oraz morskich wypraw spędzi świetnie czas podczas sprawdzania lokalizacji statków na morzu, śledzenie ich ruchu oraz trasy, a także otrzymanie dodatkowych informacji na temat załogi, aktualnej prędkości czy zanurzenia.

Jak sprawdzić gdzie jest statek na żywo na radarze statków?

W celu sprawdzenia aktualnej trasy statku na morzu mamy możliwość wykorzystania dwóch narzędzi internetowych. Jednym z nich jest aplikacja  Marine Trafiic czyli radar statków, dzięki której za darmo sprawdzimy trasę wielkich tankowców na oceanie, a także mniejszych statków pływających np. po Morzu Bałtyckim. Wszystkie informacje w prosty sposób przedstawione są na mapie a odszukanie konkretnego statku nie sprawi nam większych trudności. Na plus zasługuje interfejs oraz informacje, które możemy uzyskać dzięki Marine Traffic.

Drugą aplikacją dla śledzenia statków jest Vesselfinder działa na podobnej zasadzie jak w przypadku poprzedniej aplikacji. Wszystkie informacje pozyskiwane są za pomocą radaru statków, który mierzy ich ruch, prędkość i przekazuje informacje do mapy statków, w ten sposób możemy śledzić za darmo każdy statek pływający w Europie oraz na świecie. Dodatkiem są także śledzenie ruchu statków w porcie, tego brakuje w aplikacji Marine Traffic.

Ruch statków mierzony za pomocą radaru.

Do czego właściwie przeznaczony jest radar statków i jaką pełni funkcje podczas żeglugi? Wbudowany radar statków jest przydatnym rozwiązaniem, które dostarcza nam informacje na temat aktualnej pozycji statku, przebytego kursu, aktualnej prędkości z jaką się porusza oraz głębokości zanurzenia, umożliwia także identyfikacje danej załogi na morzu lub oceanie. Wszystko dzieje się za sprawą urządzenia AIS to ono wysyła wszelkie informacje. To właśnie ta technologia umożliwia nam śledzenie statków na żywo.

Przeczytaj także  phpinfo – sprawdź konfiguracje PHP na serwerze

One thought on “Ruch statków czyli jak śledzić statki na morzu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *