Najlepsze bezpłatne edytory kodu/tekstu

Najlepsze bezpłatne edytory kodu/tekstu

Edytor kodu jest to edytor tekstu podobny jak notatnik, ale bardziej zaawansowany, mający wiele przydatnych funkcji podczas tworzenia stron. Sprawia, że ​​edytowanie kodów, takich jak HTML, CSS, PHP itd jest znacznie prostsze i szybsze. Edytor kodu wyświetla składnie kodu w osobnym kolorze, aby dłuższa praca przy tworzeniu kodu i jej edycji była łatwiejsza.Poniżej wymieniłem kilka bardzo dobrych i darmowych edytorów kodu: (wszystkie obsługują platformę Windows (XP / Vista / Windows7/ oraz Windows 8 i 10).

Lista najlepszych 5 darmowych edytorów tekstu oraz kodu na Windows’a.

edycja kodu na laptopie

Notepad ++

Notepad ++ jest całkowicie darmowym edytorem kodu źródłowego, który obsługuje kilka języków. Pracuje w środowisku MS Windows, jego stosowanie jest regulowane przez licencje GPL.

Oparty na komponencie edytora Scintilla , Notepad ++ jest napisany w C ++ i korzysta tylko z Win32 API i STL, który zapewnia szybszą pracę i mniejszy rozmiar programu.

Program obsługuje następujące języki: C, C++, Java, C#, XML, HTML, PHP, javascript, RC resource file, makefile, ASCII pliki art (rozszerzenia .nfo , screenshot1, screenshot2), doxygen, pliki INI, pliki BATCH, ASP, VB/VBS źródła plików, SQL, Objective-C, CSS, Pascal, Perl, Python, Lua, TCL, Assembler, Ruby, Lisp, Scheme, Properties, Diff, Smalltalk, Postscript i VHDL.

Komodo Edit

Komodo Edit jest bezpłatnym edytorem tekstu dla dynamicznych języków programowania . Został on wprowadzony w styczniu 2007 roku w celu uzupełnienia oferty handlowej Komodo IDE. Wraz z wydaniem wersji 4.3, Komodo Edit jest zbudowany na projekcie Open Komodo.

Komodo Edit używa bazę kodu Mozilla i Scintilla , ponieważ mają wiele funkcji i obsługują te same języki (w tym Python, Perl , PHP , Ruby , Tcl , SQL , Smarty , CSS , HTML i XML ) i platform komputerowych ( Linux , Mac OS X , i systemu Windows ).

PSPad

PSPad to darmowy edytor programisty dla systemów operacyjnych Microsoft Windows. Praca ze zwykłym tekstem – edytor posiada bogate funkcje, w tym sprawdzanie pisowni i formatowania. PSPad jest gotowy do pracy natychmiast, bez konieczności dostosowania. Edytor obsługuje wiele typów plików i języków, z podświetlaniem składni. Zintegrowany edytor heksadecymalny, obsługa projektu, klient FTP, Macro Recorder, File Search / Replace, Code Explorer, kod strony… to tylko niektóre z wielu cech, które PSPad oferuje

Przeczytaj także  Komendy CS:GO - przydatne komendy dla graczy.

RJ TextEd

RJ TextEd jest w pełni funkcjonalnym edytorem tekstu i kodu źródłowego z obsługą Unicode. Jest to również bardzo silny edytor internetowy (PHP, ASP, javascript, HTML i CSS). Funkcjonalność wykracza poza pliky tekstowe i zawiera wsparcie dla edycji CSS / HTML z wbudowanym podglądem CSS / HTML, sprawdzanie pisowni, automatyczne uzupełnianie, automatyczną walidację HTML, szablony i wiele innych. Program posiada między innymi porównywanie plików, tester wyrażen,jak również generator Lorem Ipsum, oraz klienta FTP, aby przesłać pliki.

Scriptly

Webocton – Scriptly jest to obszerny darmowy edytor kodu dla systemu Windows, wspiera tworzenie stron internetowych o HTML i programowania w PHP. Oprócz kompleksowego wyszukiwania i zastąpienia rzeczy, program posiada podświetlanie składni dla wielu języków skryptowych i typów plików. Fragmenty kodu i skomplikowane tabele można szybko i łatwo dodać.

 

One thought on “Najlepsze bezpłatne edytory kodu/tekstu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *