Jak znaleźć samolot na flightradar24? Szukanie samolotu po numerze lotu.

Jak znaleźć samolot na flightradar24? Szukanie samolotu po numerze lotu.

Wiele osób zastanawia się jak sprawdzić samolotu po numerze lotu, jak korzystać z radarów lotów. Zadanie jest bardzo proste! Z pomocą przychodzi narzędzie Flightradar24, który umożliwia nam śledzenie samolotów na żywo. Na duży plus zasługuje fakt, że nie musimy posiadać specjalnego urządzenia – wystarczy dostęp do internetu, a samolot wyszukamy na laptopie lub smartfonie. Radar lotów pokazuje większość samolotów znajdujących się w powietrzu, począwszy od samolotów pasażerskich, cywilnych a kończąc na lotach wojskowych. Narzędzie umożliwia sprawdzenie samolotu po numerze lotu, uzyskamy informacje o aktualnej trasie lotu oraz dodatkowe informacje na temat samolotu.

Jak działa Flightradar24?

Narzędzie Flightradar24 w celu zbierania danych o lotach wykorzystuje zainstalowane w samolotach transpondery danych i nadajniki, które cały czas wysyłają dane do centrali. Wszystkie dane w sposób przejrzysty zostają przedstawione na mapie – flightradar24 po polsku dostępny jest na https://sledzenielotow.pl/flightradar24/. Samoloty udostępniają sygnał publicznie, dlatego możliwe jest skorzystanie z zewnętrznych systemów taki jak radar lotów czy samolotów online.

flighradar24 po polsku
flightradar24 po polsku

Jak sprawdzić gdzie jest samolot – Flightradar24?

Każdy radar lotu udostępnia podobne dane na temat samolotu oraz lotu. Przy wykorzystaniu Flightradar24 otrzymujemy aktualne informacje (aktualizowane co parę sekund) samoloty przedstawione są na mapie w kolorze żółtym i cały czas poruszają się – dzięki temu znany ich dokładną i aktualną pozycję. W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat samolotu wystarczy kliknąć na dany samolot lub wpisać jego dokładny numer i po lewej stronie otrzymamy informacje o samolocie, a mapa przekaże nam trasę lotu oraz wysokość, na jakiej znajduje się samolot.

Panel informacyjny dostarczy nam informacje na temat dokładnego czasu i miejsca, z jakiego startował samolot, a także lądowania. Linię lotniczą, model samolotu, aktualną prędkość oraz wysokość, na jakiej znajduje się maszyna oraz odległość jaka znajduje się do miejsca lądowania. Jeżeli nasi bliscy podróżują samolotem, a my obawiamy się o ich los możemy bez trudu wyszukać samolot po numerze lotu i śledzić jego lot do czasu bezpiecznego lądowania.

Przeczytaj także  Radar burz blitz - czyli jak sprawdzić gdzie jest burza na żywo?

Źródło:

https://sledzenielotow.pl/

https://pl.wikipedia.org/wiki/Flightradar24