Jak wymusić przekierowanie z HTTP na HTTPS ?

Jak wymusić przekierowanie z HTTP na HTTPS ?

Google coraz przychylniej patrzy na strony z certyfikatem SSL, wiele hosting oferuję w swoim pakiecie darmowy certyfikat Let’s Encrypt. SSL wymagany jeszcze kilka lat temu dla sklepów internetowych, teraz staję się powszechnie stosowany, a pozycjonerzy chętnie wdrażają certyfikat, aby uzyskać lepsze pozycje w Google.

Jak zrobić przekierowanie 301 z HTTP na HTTPS w pliku .htaccess?

Jeżeli zdecydujemy się wdrożyć certyfikat SSL na naszej stronie, musimy pamiętać o odpowiednim przekierowaniu starego adresu zaczynającego się od http na nowy adres z https, jest to bardzo ważne pod względem prawidłowego pozycjonowania oraz działania strony. W celu przekierowania strony należy wkleić kod na początku w pliku .htaccess dostępny na naszym serwerze w katalogu /public_html lub /private_html

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTPS} !=on
RewriteRule ^ https://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=301]

 

Pamiętaj: Kod R=301 oznacza stałe przekierowanie, natomiast kod R=302 tymczasowe.

Czym się różni przekierowanie 301 od 302?

Odpowiedni wybór przekierowania jest bardzo istotnym elementem pozycjonowania naszego serwisu w internecie. Większość przekierowań wykonuje się za pomocą dodania kilku linijek kodu w pliku .htaccess. Początkujący webmasterzy często borykają się z problemem wyboru odpowiedniego przekierowania. Jeżeli zakupimy nową domenę i chcemy przekierować starą domenę na nowy serwis wraz z przekazaniem mocy (linki przychodzące, autorytet domeny oraz jej wiek) na nowy adres, warto wybrać przekierowanie stałe, czyli 301. Przekierowania tzw. tymczasowe, czyli 302 stosujemy stosunkowo rzadziej. Odpowiednim sposobem przekierowania może być kilkudniowy problem z działaniem naszej strony, nie chcąc tracić ruchu oraz potencjalnych klientów, warto przekierować naszą domenę na stronę zastępczą lub powiązaną, a następnie po naprawie wrócić do swojego domyślnego adresu www.

Jak długo trwa zaindeksowanie strony po przekierowaniu na https?

Całkowity proces zaindeksowania naszego sklepu, bloga czy forum z certyfikatem SSL, może potrwać nawet kilka tygodniu – wszystko zależy od wielkości naszego portalu. Pamiętaj, aby po przekierowaniu domeny dodać nowy adres z https:// w Google Search Console, otrzymasz tam wszystkie informacje i ewentualne błędy, które warto poprawić.

Przeczytaj także  Telewizja online za darmo - gdzie oglądać darmowe tv?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *