Imię dla psa – kilka zasad jak wybrać odpowiednie imię dla naszego czworonoga.

Imię dla psa – kilka zasad jak wybrać odpowiednie imię dla naszego czworonoga.

Wybór imienia dla psa jest niezwykle ważnym tematem. Dlatego też często spędza on sen z powiek przyszłemu właścicielowi szczeniaka. Przeszukując Internet w poszukiwaniu odpowiedniego imienia można dostać zawrotu głowy. Stron z imionami dla psa i suczki jest wiele, polecamy wejść na stronę lunkowestory.pl , w jednym miejscu uporządkowano alfabetycznie imiona dla psów i suczek. W takim gąszczu imion każdy właściciel powinien znaleźć imię odpowiednie dla swojego czworonoga.

Jak wybrać imię dla psa?

Warto jednak przed przystąpieniem przeglądania imion dla psa wiedzieć jakimi zasadami należy się kierować przy wyborze imienia. Imię dla psa powinno być krótkie, dźwięczne, najlepiej składające się z dwóch sylab. Imię musi być również łatwe do wymówienia i zapamiętania. Pozwoli to na lepszą komunikację właściciela z czworonogiem, która jest niezwykle ważna zwłaszcza w okresie, kiedy szczeniak i człowiek dopiero się poznają. Jeśli jednak zdecydujesz się na dłuższe imię to warto pomyśleć o zdrobnieniu, które będzie łatwiejsze w użyciu w niespodziewanych sytuacjach. Warto również zwrócić uwagę na to, aby psie imiona nie były kojarzone z często wypowiadanymi słowami, albo komendami. Pies o imieniu Trop może mieć problemu z nauką komendy STOP, gdyż dla niego oba te słowa będą brzmiały podobnie. Imię psu towarzyszy przez całe życie, warto o tym pamiętać dokonując wyboru. Imię powinno być również dopasowane do wielkości psa. Szczeniak niekiedy wygląda jak śliczny, włochaty miś, ale pamiętaj, że okres szczenięcy mija bardzo szybko. Niedługo ta kuleczka może wyrosnąć na psa ważącego nawet kilkadziesiąt kilogramów, w zależności od wybranej rasy. Imię Pikuś może pasować do szczeniaka, ale już nie koniecznie do dorosłego owczarka niemieckiego, albo berneńskiego psa pasterskiego. Podobnie wygląda sytuacja w drugą stronę, nazwanie Yorka np. Rambo może wywołać uśmiech na nie jednej twarzy.

Przeczytaj także  Jak znaleźć samolot na flightradar24? Szukanie samolotu po numerze lotu.
Szczeniak rasy Golden Retriever
Szczeniak rasy Golden Retriever

Imiona dla psów – czym się kierować?

Może mieliście kiedyś sytuację, jak idąc przez park ktoś wołał wasze imię (Czarek, Maks, Zuza), a po odwróceniu głowy okazywało się, że to nie chodziło o Was tylko o psiaka biegnącego obok. Wiele osób nazywa swoje psiaki ludzkimi imionami, ale warto się zastanowić, czy kogoś tym nie urazimy. Wybierając imię dla psa zwróć również uwagę na to, aby Twój wybór nie ranił uczuć innych osób. Może lepiej odpuścić sobie takie imiona jak np. Cygan, albo Murzyn. Bo podczas spaceru przywołując psa, można niechcący sprawić tym komuś przykrość.

Powyżej omówiono po krótce wskazówki, które powinny Tobie pomóc w dokonaniu wyboru idealnego imienia dla psa. Jeśli chcesz na ten temat poczytać więcej to zapraszamy na https://lunkowestory.pl/imiona-dla-psa-spis-imion-dla-psow-i-suczek/. Tam ten temat został potraktowano bardzo obszernie. Po zapoznaniu się ze wskazówkami możesz od razu przejść do alfabetycznego spisu imion dla psów i suczek.